Online webinář „Jak si zapamatovat jména a tváře nových žáků“

01.07.2026

Autor: Stanislav Jambor

Termíny: středa 26. 8. 2026 nebo čtvrtek 27. 8. 2026

Čas: 9:00–12:00 nebo 18:00–21:00

Cena: Původní cena 1 290 Kč, prázdninová cena pro vás jen 990 Kč (včetně videozáznamu na 30 dní a pracovních materiálů)

V den konání vám pošleme unikátní odkaz, přes který se připojíte. 

Program webináře:

Úvod, vyzkoušení paměti a jejích limitů, analýza problému (Proč mozek jména běžně nebere).

Jak funguje paměť na tváře a jména (Pravidlo 4 vteřin a fixace rysů).  

1. PRAKTICKÝ BLOK – přeměna z úrovně „ZNÁM“ do úrovně „UMÍM“ Motory paměti a mnemotechniky pro zapamatování jmen a obličejů.

Trénink asociací a propojování jmen s obličeji na reálných ukázkách.     

2. PRAKTICKÝ BLOK – přeměna z úrovně „ZNÁM“ do úrovně „UMÍM“ Metoda Loci nebo-li paměťová cesta: je královnou paměťových technik a využívá zapamatování v prostoru.

Využijeme zasedací pořádek třídy jako „herní plán“ pro zapamatování žáků ve spojení s místem. Krizové scénáře z běžného života učitele – shoda jmen, přesazování.

Ověření technik v praxi – uvidíte svůj vlastní posun.

Lektorem bude Ing. Aleš Procházka, certifikovaný trenér paměti III. st. ČSTPMJ.

Přihlaste se zde: https://www.zlepsipamet.cz/kurzy/87-webinar-pro-ucitele-jak-si-zapamatovat-jmena-a-tvare-novych-zaku-4-vyuchod.html